حمل دریایی از چین و امارات به ایران

خدمات حمل بار دریایی از مبدا چین و دبی به ایران

حمل دریایی بار از چین و امارات به ایران با کاوان تامین

یکی از مراحل بسیار مهم در خرید از چین، حمل و نقل و ارسال کالا از چین به ایران می‌باشد. برای انتخاب نحوه‌ی ارسال کالاها وزن و حجم سفارشات بسیار مهم هستند. به صورت کلی سفارشات هوایی در کمتر از 72 ساعت به مقصد می‌رسد و در روش حمل دریایی بین 30 تا 60 روز زمان برای ارسال کالا نیاز هست. هزینه ارسال کالا در حمل هوایی بسیار بالا بوده و برای جابه جایی مرسوله‌های سنگین مقرون به صرفه نمی‌باشد. در مقابل حمل دریایی یکی از راه‌‌های دریافت کالا با شرایطی ایمن و مطمئن از کشور چین در ایران می‌باشد. کشور امارات یکی دیگر از کشورهای بسیار پرطرفدار در بین تجار ایرانی است ، کاوان تامین ارائه دهنده خدمات حمل دریایی از چین و امارات به ایران می‌باشد.

از خدمات شرکت‌های حمل دریایی چه می‌دانید؟

شرکت‌ها، تجار و بازرگانان ایرانی عمدتا تمایل دارند کالاهای خود را از راه‌های دریایی و توسط کشتی دریافت کنند، چرا که از منظر اقتصادی این روش ارزان‌ترین راه حمل بار از چین می‌باشد. یکی از خدمات شرکت‌های حمل دریایی دریافت کالا‌های سفارشی شما از تولید کننده و حمل تا محل مورد نظر است. از موارد بسیار مهم در انتخاب روش حمل کالاهای خریداری شده، نوع سفارشات شما می‌باشد، چرا که انتخاب روش حمل با نوع کالاهای خریداری شده رابطه‌ی مستقیم دارد، از این رو برای خرید کالاهایی که ارسال آن‌ها از روش هوایی امکان‌پذیر نیست، روش دریایی می‌تواند انتخاب خوبی برای خریداران آن نوع کالایی باشد. کشور چین یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی است، که طولانی‌ترین مرز را در بین کشورهای دنیا دارد، به جرات می‌توان گفت همه‌ی بازرگانان خصوصا تاجران ایرانی برای تحویل کالاهای خود از حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند.

حمل و نقل دریایی کانتینر

مزیت حمل دریایی بار از چین با کانتینر چیست؟

در حمل و نقل دریایی کانتینرها از عوامل بسیار مهم در انتقال کالا از مبدا به مقصد هستند. به طور کلی 16 نوع کانتینر حمل و نقل وجود دارد، اما معمولا 2 مورد از آن ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد: 20 فوت و 40 فوت. مدل‌های دیگر کانتینرها در حوزه‌های صنعتی قابل استفاده هستند، و یا برای کالاهایی که به دمای مشخصی نیاز دارند. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید یک کانتینر 20 فوت به طور معمول محتویات یک خانه سه خوابه را در خود جای می‌دهد.

  • حجم واقعی یک کانتینر 20 فوت 33 متر مکعب (CBM‌) است، اما در واقع به طور معمول فقط 28-25 CBM فضای قابل استفاده دارد.
  • یک کانتینر 40 فوتی به اندازه‌ی یک کانتینر 20 فوتی فضای شما را دو برابر می‌کند، اما هزینه‌ی شما دو برابر نمی‌شود. یک کانتینر 40 فوتی از نظر فنی شامل 67 CBM است، اما چیزی در حدود 58-54 CBM قابل استفاده است.

تصور کنید برای حمل کالاهای خریداری شده‌ی خود از کشور چین یا امارات حمل دریایی را انتخاب می‌کنید. سفارشات شما اگر کانتینرها وجود نداشته باشند هرج و مرج بسیاری به وجود می‌آید، از این رو علاوه بر نظم بخشیدن به کالاهای مختلف در گمرک‌ها از کالاهای شما در مقابل عوامل طبیعی نیز محافظت می‌کند.

فرمول محاسبه CBM

قبل از شروع محاسبه CBM باید از طول، عرض و ارتفاع یک کارتن اطلاع داشته باشید. در ضمن باید تعداد کل کارتن های یک سفارش را نیز بدانید. اگر اندازه طول، عرض و ارتفاع کارتن بر حسب اینچ باشند، باید با ضرب در 2.54 (همانگونه که می دانید 1 اینچ = 2.54 سانتی متر)، آنها را به واحد سانتی متر تبدیل کنید. پس از تبدیل واحد «اینچ» به «سانتی متر»، با تقسیم ابعاد بر 100 (همان گونه که می دانید 1 متر = 100 سانتی متر) باید آنها را به واحد متر تبدیل نمایید. حال باید تمام ابعاد کارتن شامل طول، عرض و ارتفاع به متر تبدیل شده باشند. در این حالت باید از فرمول زیر استفاده کنید:
– برآورد CBM برای 1 کارتن = (طول (cm) × عرض (cm) × ارتفاع (cm)) / 1000000
– محاسبه CBM برای تمام کارتن های یک سفارش = محاسبه CBM برای 1 کارتن × تعداد کل کارتن های یک سفارش

حمل بار دریایی از چین

محاسبه هزینه حمل دریایی
از چین و امارات به ایران

هزینه حمل بار دریایی از چین و امارات در مقایسه با سایر روش‌های حمل بار کمترین قیمت را دارد. استفاده از حمل دریایی یکی از روش‌های مقرون به صرفه در برابر دیگر روش‌های حمل بار بین الملل است. هزینه حمل هوایی در مقابل سرویس حمل دریایی به مراتب بسیار بیشتر می‌باشد. برای حمل دریایی کالاهای مختلف از کانتینرها استفاده می‌شود. کانتینرها در ابعاد مختلف وظیفه دارند تا از کالاهای شما محافظت کنند. هزینه حمل کالاها به روش دریایی بر اساس حجمی است که در کانتینر اشغال می‌کند که اصطلاحا با نام CBM خوانده می‌شود. از موارد تاثیرگذار در قیمت هزینه حمل و ترخیص کالا به روش حمل دریایی وزن حجمی و جرمی محموله می‌باشد.

تخمین هزینه حمل دریایی از چین و امارات به ایران

جهت استعلام هزینه حمل با شماره تلفن 02162999949 تماس حاصل فرمایید.

چرا حمل دریایی کالا به صرفه تر است؟

عمده کالاهای صادراتی در چین شامل کالاهای تولیدی است که ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی،‌پوشاک، منسوجات،کفش، محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی و سوخت مهم‌ترین آن‌ها هستند. جستجو و انتخاب در بین راه‌های حمل و نقل بین‌المللی برای واردات از چین و امارات به جهت بهینه سازی هزینه‌های حمل و ترخیص کالا یکی از کارهای بسیار مهم برای افرادی است که به دنبال واردات کالا از این کشورها هستند. یکی از موارد بسیار مهم در حمل دریایی توجه به ابعاد کالاها نه وزن آن‌هاست، این مسئله باعث می‌شود کالاهایی که وزن سنگین یا معمولی با حجم‌های متفاوت دارند از نظر قیمتی بسیار مناسب‌تر از دیگر روشها باشند.

خرید عمده لوازم جانبی
موبایل از چین

خرید لوازم و وسایل
پت از چین و امارات

چگونگی خرید تجهیزات
ماینینگ از چین

سوالات متداول

کاوان تامین ارائه‌دهنده خدمات بازرگانی واردات و صادرات کالا با بیش از ۲۰ سال تجربه در حوزه تجارت بین‌الملل با کشور چین، همراهی مطمئن در کسب و کارهای حرفه‌ای شماست.

مدت زمان حمل و ترخیص کالا از چین به ایران ۹۰ تا ۱۲۰ روز می‌باشد.

مدت زمان حمل و ترخیص کالا از چین به امارات ۳۰ تا ۵۵ روز می‌باشد.

کاوان تامین امکان حمل تمامی گروه‌های کالایی به گمرکات ایران را دارد اما برای انجام امور تشریفات گمرکی و ترخیص کالا، کاوان تامین برای محموله‌های دریایی چین و امارات به ایران، صرفا امکان ترخیص گروه کالایی لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر و دستگاه‌های تولیدی را دارد و ترخیص سایر گروه‌های کالایی توسط کاوان تامین امکان پذیر نمی‌باشد.
مدت زمان حمل و ترخیص محموله‌های دریایی از امارات به ایران ۲۵ تا ۴۰ روز می‌باشد.
برای ترخیص گروه‌های کالایی غیر از لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر در گمرکات ایران، نیاز به کارت بازرگانی مشتری برای ترخیص می‌باشد.

هزینه‌های ترخیص در گمرکات ایران، بر اساس هر گروه کالایی و هر نوع کالایی که اصطلاحا HS CODE نامیده می‌شود، متفاوت است و برای گروه‌های کالایی لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر می‌توانید از ماشین حساب این صفحه استفاده نمایید.