حمل بار دریایی

خدمات حمل بار دریایی از مبدا چین و دبی به ایران

خدمات حمل بار دریایی از چین و امارات به ایران

کشور چین یکی از قطب‌های تجاری بسیار بزرگ در دنیاست، به طوری که، احتمالا در آینده‌ای نزدیک به عنوان صادر کننده برتر جهان شناخته می‌شود. وجود نیروی کار فراوان، کارخانه‌های فعال در زمینه‌های مختلف و وجود خط‌ تولید‌های بسیار پیشرفته این کشور را به یکی از بزرگترین صادر کننده‌‌های کالا تبدیل کرده است. تاجران ایرانی با تولید کنندگان چینی معاملات بسیاری را در طول سال انجام می‌دهند، یکی از مراحل بسیار مهم در خرید از این کشور، حمل و نقل و ارسال کالا از چین به ایران می‌باشد. برای انتخاب نحوه‌ی ارسال کالاها وزن و حجم سفارشات بسیار مهم هستند، به صورت کلی سفارشات هوایی در کمتر از 72 ساعت به مقصد می‌رسد و در روش حمل دریایی بین 30 تا 60 روز زمان برای ارسال کالا نیاز هست، هزینه‌ی ارسال کالا در حمل هوایی بسیار بالا بوده و برای جابه جایی مرسوله‌های سنگین مقرون به صرفه نمی‌باشد، در مقابل حمل دریایی یکی از راه‌‌های دریافت کالا با شرایطی ایمن و مطمئن از کشور چین در ایران می‌باشد. کشور امارات یکی دیگر از کشورهای بسیار پرطرفدار در بین تجار ایرانی است ، کاوان تامین ارائه دهنده خدمات حمل بار دریایی از چین و امارات به ایران می‌باشد.

از خدمات شرکت‌های حمل دریایی چه می‌دانید؟

شرکت‌ها، تجار و بازرگانان ایرانی عمدتا تمایل دارند کالاهای خود را از راه‌های دریایی و توسط کشتی دریافت کنند، چرا که از منظر اقتصادی این روش ارزان‌ترین راه حمل بار از چین می‌باشد. یکی از خدمات شرکت‌های حمل دریایی دریافت کالا‌های سفارشی شما از تولید کننده و حمل تا محل مورد نظر است. از موارد بسیار مهم در انتخاب روش حمل کالاهای خریداری شده، نوع سفارشات شما می‌باشد، چرا که انتخاب روش حمل با نوع کالاهای خریداری شده رابطه‌ی مستقیم دارد، از این رو برای خرید کالاهایی که ارسال آن‌ها از روش هوایی امکان‌پذیر نیست، روش دریایی می‌تواند انتخاب خوبی برای خریداران آن نوع کالایی باشد. کشور چین یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی است، که طولانی‌ترین مرز را در بین کشورهای دنیا دارد، به جرات می‌توان گفت همه‌ی بازرگانان خصوصا تاجران ایرانی برای تحویل کالاهای خود از حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند.

حمل کانتینتر از چین به ایران
حمل بار دریایی از چین

هزینه حمل دریایی به چه صورتی محاسبه می‌شود؟

استفاده از حمل دریایی یکی از روش‌های مقرون به صرفه در برابر دیگر روش‌های حمل و نقل بین‌المللی است، هزینه حمل هوایی در مقابل سرویس حمل دریایی به مراتب بسیار بیشتر می‌باشد. برای حمل دریایی کالاهای مختلف از کانتینرها استفاده می‌شود، کانتینرها در ابعاد مختلف وظیفه دارند تا از کالاهای شما محافظت کنند، هزینه‌ی حمل کالاها به روش دریایی بر اساس حجمی است که در کانتینر اشغال می‌کند که اصطلاحا با نام CBM خوانده می‌شود، در این روش برعکس حمل هوایی وزن عامل مهمی در هزینه به شمار نمی‌آید بلکه میزان حجمی که کالاها در کانتینر اشغال می‌کنند محاسبه می‌شود.

چرا حمل کالا دریایی به صرفه تر است؟

عمده کالاهای صادراتی در چین شامل کالاهای تولیدی است که ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی،‌پوشاک، منسوجات،کفش، محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی و سوخت مهم‌ترین آن‌ها هستند. جستجو و انتخاب در بین راه‌های حمل و نقل بین‌المللی برای واردات کالاهای مختلف از چین و امارات به جهت بهینه سازی هزینه‌های حمل و ترخیص کالا یکی از کارهای بسیار مهم برای افرادی است که به دنبال واردات کالا از این کشورها هستند. یکی از موارد بسیار مهم در حمل دریایی توجه به ابعاد کالاها نه وزن آن‌هاست، این مسئله باعث می‌شود کالاهایی که وزن سنگین یا معمولی با حجم‌های متفاوت دارند از نظر قیمتی بسیار مناسب‌تر از دیگر حمل‌ها باشند.

حمل کالا به صورت دریایی از چین و دبی
حمل و نقل دریایی کانتینر

چرا در حمل و نقل دریایی کانتینر ها بهترین انتخاب هستند؟

در حمل و نقل دریایی کانتینرها از عوامل بسیار مهم در انتقال کالا از مبدا به مقصد هستند. به طور کلی 16 نوع کانتینر حمل و نقل وجود دارد، اما تنها 2 مورد آن‌ها بیشتر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد: 20 فوت و 40 فوت. مدل‌های دیگر کانتینرها در حوزه‌های صنعتی قابل استفاده هستند، و یا برای کالاهایی که به دمای مشخصی نیاز دارند. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید یک کانتینر 20 فوت به طور معمول محتویات یک خانه سه خوابه را در خود جای می‌دهد. حجم واقعی یک کانتینر 20 فوت 33 متر مکعب (CBM‌) است، اما در واقع به طور معمول فقط 28-25 CBM فضای قابل استفاده دارد. یک کانتینر 40 فوتی به اندازه‌ی یک کانتینر 20 فوتی فضای شما را دو برابر می‌کند، اما هزینه‌ی شما دو برابر نمی‌شود. یک کانتینر 40 فوتی از نظر فنی شامل 67 CBM است، اما چیزی در حدود 58-54 CBM قابل استفاده است. تصور کنید برای حمل کالاهای خریداری شده‌ی خود از کشور چین یا امارات حمل دریایی را انتخاب می‌کنید. سفارشات شما اگر کانتینرها وجود نداشته باشند هرج و مرج بسیاری به وجود می‌آید، از این رو علاوه بر نظم بخشیدن به کالاهای مختلف در گمرک‌ها از کالاهای شما در مقابل عوامل طبیعی نیز محافظت می‌کند.

آیا قیمت حمل دریایی در مقایسه با دیگر روش‌های حمل به صرفه‌تر است؟

حمل دریایی یکی از حمل‌های بین‌المللی با قیمت‌ بسیار مناسب در مقابل دیگر حمل‌ها به شمار می‌آید، همانطور که گفته شد حمل هوایی کالاها را با سرعت بیشتری به مقصد می‌رساند، اما هزینه‌ای 4 تا 5 برابری در مقایسه با دیگر حمل‌ها آن را به یک حمل گران قیمت تبدیل کرده است. در حمل دریایی کالاها درون کانتینرها جابه جا می‌شوند و در هر کشتی تعداد بسیار زیادی کانتینر قرار می‌گیرد، از این رو هزینه‌‌ی حمل در مقایسه با دیگر حمل‌ها بسیار مناسب‌تر به نظر می‌رسد. از این رو علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها امنیت سفارش‌ها به مراتب در مقایسه با سایر روش‌ها بیشتر است.

هزینه حمل دریایی بار از چین