خانه/کاوان تامین مگ/مقالات آموزشی/چگونگی اعتبار سنجی شرکت‌های چینی
آخرین بروز رسانی: 2 دی 1401

چگونگی اعتبار سنجی شرکت‌های چینی

اعتبارسنجی چیست و چه کاربردی در تجارت با چین دارد؟

همانطور که می‌دانید، روابط تجاری بین شرکت‌های چینی و ایران به خصوص برای شرکت‌های واردکننده ایرانی از اهمیت بسیاری برخوردار است. شناخت شرکت‌های معتبر و با سابقه از مهم‌ترین مسائل و دغدغه‌های تاجر‌های ایرانی می‌باشد، زیرا آن‌ها به این صورت می‌توانند با شرکت‌های مختلف و معتبر ارتباط برقرار کرده و به تجارت بپردازند. نحوه خرید از چین ، اعتبار سنجی تولید کننده و واردات کالا از جمله مراحل بسیار مهم در خرید کالا از کشورهای دیگر می‌باشد. در ادامه نحوه اعتبار سنجی در چین و بهترین تولید کننده ‌های چینی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اعتبارسنجی شرکت چینی

اعتبار سنجی در چین

با گسترش روابط اجتماعی و تجارت بین تولید کننده‌های چینی و شرکت‌های داخلی، اعتبار سنجی شرکت‌ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است. برای پیدا کردن و ارتباط با بهترین تولید کننده‌های چینی در ابتدا باید نمره اعتبار سنجی مشتریان آن‌ها را مورد بررسی قرار داد.

مراجعه به اتاق بازرگانی بین‌المللی می‌تواند به شما کمک بسیاری برای مطلع شدن از وضعیت اعتباری شرکت مورد نظر و دسترسی به اطلاعات رسمی بکند. در صورت تمایل شرکت‌های ایرانی برای اعتبار سنجی مشتریان چینی خود، با پرداخت هزینه‌ای کم به شرکت‌های اعتبار سنجی چینی این امکان را برای خود فراهم کنند. در صورت تمایل به همکاری با یک شرکت چینی باید از شماره ثبت آن با خبر باشید. این شماره ثبت به شما کمک می‌کند تا از حقیقی بودن شرکت مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

شرکت‌های معتبر چینی

مراحل رسیدن به سامانه استعلام معوقات بانکی شرکت‌های چینی

برای دسترسی به اطلاعات مالی شرکت مورد نظر و رسیدن به سامانه استعلام معوقات بانکی و دریافت اعتبار سنجی باید مراحل مختلفی را طی کنید. در ادامه به هر یک از این مراحل به صورت خلاصه اشاره‌ای خواهیم داشت.

  • درخواست خلاصه گزارش

طی این درخواست، شرکت اعتبار سنجی چینی گزارشی به صورت خلاصه در مورد اطلاعات شرکت مورد نظر در اختیار فرد قرار می‌دهد. این گزارش شامل اطلاعات مختلفی در زمینه: ثبت شرکت، حوزه فعالیت شرکت، سرمایه شرکت، نمایندگی قانونی آن و سایر اطلاعات مهم و ضروری می‌باشد. دقت داشته باشید که این اطلاعات به صورت کاملا خلاصه در اختیار افراد قرار گرفته و برای درخواست‌کنندگان هزینه ناچیزی در بر دارد. برای راهنمایی‌های بیشتر در مورد بعضی از این گزارش‌ها می‌توانید از سامانه استعلام معوقات بانکی کمک بگیرد. این سامانه با ارائه راهنمایی‌های لازم مشکلات و سوالات شما را برطرف می‌کند.

  • درخواست گزارش تفصیلی

دقت داشته باشید که فرد درخواست کننده این گزارش علاوه بر دسترسی به اطلاعات اولیه شرکت می‌تواند اطلاعات مختلف دیگری را نیز به دست بیاورد. این اطلاعات می‌تواند در زمینه گردش مالی، گزارش‌های مالی، اطلاعات مالکیت، تجارت‌های خارجی، مدیریت و سابقه کاری شرکت، تعداد کارکنان، سوابق مراجعه به دادگاه، وضعیت پرداختی‌های شرکت و تعهدات آن و حتی نمره اعتبار سنجی مشتریان باشد. فقط توجه داشته باشید که هزینه دریافت این گزارش در مقایسه با خلاصه گزارش، بیشتر است. همچنین اعلام درخواست خود برای اعتبار سنجی شرکت مورد نظر برای دسترسی به این گزارش ها و اطلاعات ضروری می‌باشد.

برای درخواست گزارش باید مراحلی همچون: تکمیل فرم درخواست گزارش، ارسال فرم به وسیله نمابر، پرداخت هزینه اعتبار سنجی مشتریان، ارسال اصل فرم را به ترتیب طی کنید. در نهایت باید در زمان تعیین شده برای دریافت گزارش اقدام کنید. برای پیدا کردن فرم درخواست هم می‌توانید در گوگل جست و جو کرده و به آن دسترسی پیدا کنید.

بهترین تولیدکننده چین

دلایل لزوم تایید مجوز تجارت چین

درخواست نسخه ای از مجوز کسب و کار از شرکت چینی مورد نظر دارای اهمیت زیادی است. به هیچ عنوان از این موضوع صرفه نظر و چشم پوشی نکنید. در صورت درخواست نسخه مجوز و مواجه با امتناع آن‌ها، به هیچ عنوان وارد همکاری نشوید. وظیفه صدور همه مجوزهای تجاری در چین بر عهده شعبه محلی اداره صنعت، معدن و تجارت AIC می باشد. مجوزهای صادر شده توسط این اداره در حقیقت گواهینامه‌ای رسمی برای اثبات فعالیت و ثبت یک شرکت چینی به صورت قانونی است. متاسفانه به دلیل تکنولوژی‌های پیشرفته ای مثل: فتوشاپ افراد سودجو و کلاه بردار می‌توانند اطلاعات جعلی و نادرست را به نسخه دیجیتالی پروانه کسب و کار خود اضافه کنند. به همین دلیل برای شروع و گسترش تجارت خود با تولید کننده‌های چینی باید به موارد ذکر شده توجه کافی داشته و به راحتی اعتماد نکنید.

اطلاعات جعلی رایج در بین سودجویان به شرح زیر می‌باشد:

  • گاها شرکت‌های تازه تاسیس برای پنهان تاریخ ثبت شرکت، تاریخ تاسیس را تغییر می‌دهند.
  • استفاده از نام های شرکتی که در چین ثبت نشده اند.
  • برخی شرکت‌ها برای نشان دادن موقعیت مالی قوی، میزان سرمایه ثبت شده خود را دستکاری می‌کنند.
  • برخی افراد برای پنهان کردن تاریخ اعتبار مجوز کسب و کار، مدت تاریخ انقضا را افزایش می‌دهند.
  • افزودن طبقه بندی‌های جدید مانند: تولید به حوزه مشاغل از دیگر جعل‌های رایج سودجویان است.

نکته: برای تشخیص افراد کلاه بردار و متقلب باید تمام اطلاعات مختلف دریافت شده نظیر: پروانه کسب و کار را با سابقه ثبت رسمی بررسی کنید.

تولیدکننده‌های چینی

بهترین تولید کننده های چینی

برای پیدا کردن بهترین تولید کننده‌های چینی می توانید در نمایشگاه‌های محلی تجاری چین، نمایشگاه های تجاری آمریکا شرکت کنید. همچنین با جست و جو در سایت eTradeAsia.com، SaleHoo و MFG.com می‌توانید با تولیدکننده‌های مختلفی آشنا شوید.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها