حداقل سرمایه برای واردات از چین چقدر است؟

دسته‌بندی: مقالات آموزشی|آخرین بروز رسانی: خرداد 9, 1403|بازدیدها: 1433|
حداقل سرمایه برای واردات از چین چقدر است؟

محاسبه هزینه واردات از چین، کار ساده‌ای نیست. درواقع عوامل متعددی در این هزینه تأثیرگذار هستند که بسیاری از افرادی که قصد واردات دارند از آن بی‌اطلاع هستند. به عنوان مثال، هزینه هر محصول به صورت مجزا تنها چیزی نیست که هنگام محاسبه هزینه خرید از چین و تحویل در ایران باید در نظر بگرید. هنگام واردات از چین، هزینه‌های زیادی باید در نظر گرفته شود که تنها شامل هزینه محصول، حمل و نقل و عوارض واردات نیست. پس برای اطلاع از حداقل سرمایه برای واردات از چین به ایران، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آیا واردات از چین با سرمایه کم ممکن است؟

قبل از آنکه به بررسی هزینه واردات از چین و هزینه خرید عمده از چین و البته مهم‌تر از همه حداقل سرمایه برای واردات از چین بپردازیم، به یکی از پرتکرارترین سؤالات شما پاسخ می‌دهیم. به طور کلی هزینه واردات از چین نسبت به کشورهای دیگر مانند امارات کمتر است. زیرا این کشور تولید کننده‌های زیادی دارد که هزینه تولید را به شدت کاهش می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید به راحتی از میان انواع تولید کننده‌ها، یکی را انتخاب کرده و برای واردات اقدام کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید روش حمل دریابی بار را انتخاب کنید، تا در هزینه‌های واردات از چین بیشتر صرفه جویی کنید.

روش های کاهش هزینه واردات از چین چیست؟

هزینه واردات از چین چقدر است؟

حداقل سرمایه برای واردات از چین در شرایط فعلی ایران، یکی از دغدغه های اصلی شرکت‌های ایرانی است. اما متاسفانه تعیین دقیق هزینه واردات از چین ممکن نیست، زیرا این موضوع علاوه بر نرخ ارز، به موارد دیگری همچون نوع کالا، میزان سفارش، روش حمل و نقل و … بستگی دارد. با این جال در ادامه اشاره‌ای مختصر به حداقل سرمایه برای خرید از چین خواهیم داشت. برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص می‌توانید از طریق شماره … با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

از آنجایی که هزینه واردات از چین به عوامل متعددی مانند محصول، مقدار سفارش، مقصد و نحوه حمل و نقل بستگی دارد، ما از مثال زیر کمک می‌گیریم:

 • محصول: ساعت مچی
 • تعداد: ۳۰۰۰ عدد
 • نمونه مورد نیاز قبل از تولید: بله
 • حمل و نقل: حمل و نقل هوایی
 • واردات به کمک شرکت بازرگانی
 • مقصد: ایران
 • قیمت خرید هدفمند: ۳۰ دلار (با توجه به نرخ متغیر ارز، هزینه‌ها به صورت دلاری بررسی می‌شود.)
 • قیمت خرده فروشی تخمینی: ۲۲۰ دلار

هزینه محصول برای واردات از چین

قیمت هر محصول، بخش عمده ای هزینه کل واردات از چین را مشخص می‌کند.هزینه هر محصول به این بستگی دارد که آیا باید مطابق با نیاز شما تولید شود یا به صورت آماده در انبار موجود است. مورد دیگری که در تعیین هزینه هر محصول نقش مهمی ایفا می‌کند، مدل بسته بندی است. هزینه بسته بندی محصول بسته به مواد و مقدار متفاوت است. در میان لیست کالاهای وارداتی از چین به ایران، کالاهایی مانند گلس و قاب موبایل، کمترین هزینه بسته بندی را دارند. بنابراین این گروه‌های کالایی هم قیمت کمی دارند و هم می‌توان گفت هزینه بسته بندی آنها ناچیز است.

هزینه دریافت سمپل

معمولاً قبل از خرید عمده از چین به دریافت نمونه و سمپل از کالای مد نظر نیاز است. دریافت سمپل به خصوص زمانی که محصول باید مطابق با نیازمندی‌های شما تولید شود، اهمیت زیادی دارد. هزینه دریافت سمپل با توجه به اینکه به تعداد کم، زیاد است اما خیال شما را بابت کیفیت کالا راحت می‌کند. در حالی که بسیاری از تولیدکنندگان چینی در واقع رویه‌های مدیریت کیفیت داخلی و داخلی خود را دارند، شما همچنان باید برای بررسی کیفیت کالا نمونه دریافت کنید.

هزینه خدمات شرکت واردات کالا

منبع یابی و بررسی دقیق کیفیت محصول کاری نیست که به تنهایی قادر به انجام آن باشید. در حال با توجه به افزایش هزینه‌های سفر به کشور چین، به صرفه است که برای واردات کالا از چین به ایران، از خدمات شرکت‌های واسط همچون کاوان تامین استفاده کنید. کاوان تامین به صورت تخصصی در زمینه واردات عمده اوازم جانبی موبایل فعالیت دارد و فرایند منبع یابی و دریافت سمپل را برای شما راحت‌تر می‌کند. شما می‌توانید کلیه فرایند واردات کالا از چین به ایران و ترخیص کالا از گمرک را به ما بسپارید.

مسلماً سپردن این امور به شرکت بازرگانی، مستلزم پرداخت هزینه‌ای است. شرکت‌ها نرخ متفاوتی برای خدمات خود در نظر می‌گیرند. به دنبال شرکتی باشید که به درستی می‌تواند در تمامی این مراحل به شما کمک کند و هزینه چیزی که قادر به انجام آن نیست را از شما دریافت نکند.

هزینه حمل بار از چین به ایران

برای ارسال بار از چین به ایران روش‌های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع بار و بودجه شما برای تحویل بار در ایران، می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

حمل بار هوایی از چین به ایران

حمل هوایی بار برای کالاهایی مناسب است که وزن زیادی نداشته و تحویل فوری آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال، اگر قصد واردات لوازم آرایشی از چین به ایران را دارید، با توجه به اینکه این دسته از کالاها تاریخ انقضا دارند، بهتر است که از حمل بار هوایی از چین به ایران استفاده کنید. همچنین برای واردات گلس از چین، حمل هوایی را پیشنهاد می‌کنیم. گرچه این نوع کالا تاریخ انقضا ندارد، اما با توجه به وزن و حاشیه سود بالایی که دارند، روش مناسبی برای شما خواهد بود.

در تعیین هزینه حمل کالا از چین به ایران به صورت هوایی، دو مورد تأثیرگذار است:

 • وزن (کیلوگرم)
 • حجم (مترمکعب)

حمل بار دریایی از چین به ایران

حمل دریایی بار از چین به ایران برای کالاهایی توصیه می‌شود که وزن زیادی دارند و عجله‌ای برای دریافت آنها در ایران وجود ندارد. به عنوان مثال برای واردات سیسمونی از چین به ایران یا واردات ماینر به ایران به صورت قانونی، می‌توانید از این روش استفاده کنید. هزینه حمل دریایی بار از چین به ایران در مقایسه با روش حمل هوایی بار بسیار کمتر است، اما مدت زمان تحویل کالا در ایران بسیار بیشتر است.

بیمه حمل و نقل کالا از چین به ایران

هزینه بیمه حمل و نقل معمولاً ۰.۵٪ هزینه حمل و نقل است. برای اطمینان از سلامت کالا هنگام تحویل در ایران، باید از بیمه حمل بار استفاده کنید.

هزینه ترخیص کالا از گمرک

کاوان تامین به شما برای ترخیص کالا از گمرک کمک می‌کند. همان طور که حتما میدانید، پرداخت عوارض واردات کالا به ایران به عهده شما است. این هزینه به نوع کالا و قوانین ایران بستگی دارد.

روش‌های کاهش هزینه واردات از چین چقدر است؟

واردات و خرید از چین ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما واقعیت این است که اگر با مراحل واردات کالا از چین آشنایی نداشته و شرکت بازرگانی درستی را برای انجام این کار انتخاب نکنید، به احتمال زیاد با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. یکی از این مشکلات، افزایش هزینه واردات از چین است. اگر به عنوان یک شرکت تازه کار یا فروشنده جزء در حال فعالیت هستید، قطعا با توجه به مشکلات اقتصادی ایران، با محدودیت منابع هم از نظر زمان و هم از نظر مالی دست و پنجه نرم می‌کنید.

در ادامه این قسمت، ما بر اساس تجربه‌ای که داریم، روش‌های مختلفی برای کاهش هزینه واردات از چین و در نتیجه به تحقق پیوستن رویای واردات از چین با حداقل سرمایه به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین اگر تصمیم به خرید از چین دارید، به خواندن ادامه این مطلب ادامه دهید.

برای واردات از چین روی یک یا دو کالا تمرکز کنید

اگر قصد واردات کالا از چین را دارید، بهتر است روی یک یا دو کالا برای واردات تمرکز کنید و نه بیشتر. به خصوص اگر گروه‌های کالایی که مد نظر دارید، متنوع هسته و در یک دسته قرار نمی‌گیرند. حداقل سرمایه برای خرید از چین به نوع محصول بستگی دارد. یافتن تولیدکنندگان مناسب یا همان منبع یابی، استعلام قیمت و دریافت نمونه کالا از جمله مواردی هستند که هزینه و زمان زیادی به خود اختصاص می‌دهند.

بنابراین می‌توانید به عنوان یک نکته مهم، به منظور موفقیت و جلوگیری از ضرر مالی، تنها روی واردات یک یا دو نوع کالا تمرکز کنید. برای مثال، به شرکت‌هایی مانند دنیل ولینگتون، که در زمینه تولید ساعت مچی فعالیت می‌کنند، توجه کنید. این شرکت که در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین برندها شناخته می‌شود، تولید خود را تنها با تمرکز روی یک محصول آغاز کرد.

ما برای واردات کالا از چین چه گروه کالایی را پیشنهاد می‌کنیم؟

قطعا خودتان بهتر میدانید که کالاهایی که تاریخ انقضا ندارند، تقاضا برای آنها زیاد است و حمل و نقل بین المللیشان هم با کمترین هزینه ممکن است، بهترین گروه‌های کالایی برای واردات کالا از چین هستند. به همین دلیل، خرید عمده لوازم جانبی موبایل از چین، واردات سیسمونی نوزاد از چین و واردات گلس موبایل از چین از جمله بهترین کالاها برای خرید از چین هستند.

از بین این سه دسته کالا، گلس و لوازم عمده موبایل بهتر هستند؛ زیرا می‌توان برای حمل آنها از روش جمل بار هوایی استفاده کرد و مقدار زیادی کالا با حاشیه سود بالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد کرد. اگر در این زمینه سوالی دارید، می‌توانید از طریق شماره تماس … با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کالاهای خاص را برای واردات انتخاب نکنید

اگر قصد واردات کالا از چین را دارید، باید روی کالاهایی تمرکز گنید که عمومیت داشته و تقاضای زیادی برای آنها مطرح است. کالاهایی که ویژگی‌های ظاهری و فیزیکی خاصی دارند، معمولاً برای واردات به صورت عمده گزینه مناسبی نیستند. از طرفی، اگر به هر دلیلی تصمیم به واردات تعداد کمی از کالاهای خاص را داشته باشید، هزینه واردات کالا از چین به شدت افزایش می یابد. بنابراین تا زمانی که از فروش کالاهای مد نظرتان اطمینان ندارید، برای واردات آنها اقدام نکنید.

بازار هدف خود را تعیین کنید

قبل از واردات باید مشخص کنید که قصد رفع نیاز چه گروهی از بازار را دارید. طبیعتا هرچه که بازار هدف شما بزرگ‌تر و عمومی‌تر باشد، شانس شما برای فروش کالاها بیشتر خواهد شد. فراموش نکنید که برخی مواقع ترند بازار جهانی و ترند بازار ایران باهم متفاوت است. پس به نیاز بازار ایران توجه کنید و سلیقه شخصی خود را کنار بگذارید.

در انتخاب شرکت واردات کالا دقت کنید

شرکت‌های بازرگانی که به صورت تخصصی در منبع یابی، پرداخت حواله یوان به چین و دریافت سمپل فعالیت می‌کنند، در هزینه واردات از چین چه از نظر زمان و چه پول، کمک زیادی به شما خواهند کرد. شرکت کاوان تامین به صورت تخصصی در زمینه واردات لوازم جانبی موبایل و خرید عمده لوازم جانبی موبایل از چین فعالیت دارد و می‌تواند در این زمینه راهنمای خوبی برای شما باشد.

واردات از چین با سرمایه کم توسط کاوان تامین

برای آگاهی از حداقل سرمایه لازم برای واردات از چین، میتوانید از خدمت مشاوره رایگان کاوان تامین در خصوص واردات کالا از کشورهای خارجی استفاده کنید. با وجود شرایط مشکل و سخت اقتصادی ایران، واردات از چین با سرمایه کم همچنان ممکن است. شما میتوانید با استفاده از خدمات شرکت واردات کالا کاوان تامین، از روشهای کاهش هزینه واردات از چین مطلع شده و از مزایای آن بهره مند شوید.

سوالات متداول

 • واردات از چین با سرمایه کم امکانپذیر است؟

بله. در صورتی که شما نمایندگیهای معتبر وارات کالا از چین، مانند کاوان تامین را انتخاب کنید، میتوانید بهترین روش واردات کالا به ایران و مراکز را برای خرید از چین انتخاب کنید. ما با استفاده از نمایندگی های مختلف در کشور چین، بهترین نرخ خرید کالا را به شما پیشنهاد میکنیم.

 • هزینه واردات از چین چقدر است؟

هزینه واردات کالا از چین، به نوع کالا، وزن و روش حمل آن بستگی دارد. در این مطلب، مقال عددی از هزینه های احتمالی واردات از چین برای شما آورده شده است.

 • ارزانترین کالاها برای واردات از چین با سود زیاد کدامند؟

به طور کلی، کالاهایی که وزن کمی داشته و تاریخ انقضا ندارند، مانند گلس، قاب موبایل، پاوربانک و …، از جمله کالاهای پرسود برای واردات از چین به شمار می آیند.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دارید؟

نظر شما برای ما با ارزشه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها