حمل بار بین الملل

حمل بار بین المللی به صورت هوایی و دریایی در سریع‌ترین زمان ممکن!

هزینه حمل بار بین‌المللی چقدر است؟

یکی از مسائل بسیارمهم در بازرگانی بین المللی حمل و نقل است. این فرآیند یکی از مهم‌ترین و پرخطرترین مراحل بازرگانی بین‌المللی به حساب می‌آید. ناگفته نماند به دلیل گسترده‌گی بسیار زیاد به نسبت گذشته این حوزه به فضایی تخصصی‌تر اختصاص پیدا کرده است. از موارد بسیار مهم در انتخاب نوع حمل و نقل برای تاجران می‌توان به نوع کالا، وزن و ابعاد و میزان کم خطر یا پر خطر بودن آن اشاره کرد. در ادامه با دیگر ویژگی‌های حمل‌های مختلف بیشتر آشنا خواهیم شد. حمل ونقل بین المللی به معنای انتقال مسافر و یا کالا از کشوری به کشور دیگر است. مرزهای دریایی، هوایی یا زمینی. از عوامل مهم در انتخاب نوع حمل و نقل ، مقصد، قوانین حاکم بر کشورها، نوع، ارزش و وزن کالا، خطرات حمل و نقل، از عناصر کلی و بسیار مهم در انتخاب نوع حمل برای ارسال کالا از کشوری به کشور دیگر می‌باشد. به طور مثال برای حمل و نقل مواد غذایی، میوه، دارو و حیوانات زنده سرعت بسیار مهم است. هزینه‌ی ارسال هر کالایی به فرستنده و گیرنده بستگی دارد. ما به شما اطمینان می‌دهیم با یکبار همکاری با کاوان تامین به مشتری ثابت ما تبدیل می‌شوید.

روش‌های حمل بار از چین به ایران

انتخاب حمل و نقل مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل خرید از کشورهای دیگر است،‌ هر کدام از روش‌های حمل و نقل ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند، بنابراین برای انتخاب شیوه‌ی ارسال کالاها چندین فاکتور را باید در نظر گرفت. برخی از کالاها بر اساس قوانین موجود در هر کشوری جزو کالاهای خطرناک به حساب می‌آید، این نوع کالاها در هر کشوری متفاوت است،‌ این لیست توسط دولت هر کشور تعیین می شود، حتی این امکان وجود دارد پس از یک دوره کالایی از لیست خارج شود و یا به آن اضافه شود. همچنین بیمه کردن مرسوله از طریق حمل دریایی یکی از روش‌های محافظت از آن می‌باشد. به طور کلی نوع کالا و وزن آن، مدتی که برای دریافت کالا از مبدا به مقصد زمان می‌برد و میزان بودجه و توجه به قوانین کشورهایی که قصد تجارت با آن‌ها را دارید، از موارد بسیار مهم در انتخاب کالا و وارد کردن به کشور است.

حمل بار بین الملل

حمل بار از دبی به ایران با حمل هوایی

یکی از روش‌های حمل و نقل بین‌المللی حمل هوایی است. بعضی از کالاها از جمله مواد غذایی، میوه، دارو و حیوانات زنده را نمی‌توان با روش‌های دیگر جا به جا کرد. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم حمل و نقل هوایی ارسال سریع کالا از مبدا به مقصد مورد نظر می‌باشد. همچنین یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد، محدودیت کالاهای ارسالی برای جابه جایی می‌باشد،‌ چرا که بسیاری از کالا‌ها به دلیل قوانین مخصوص به خود امکان جا به جایی آن‌های از طریق حمل هوایی وجود ندارد.

در کنار تمامی ویژگی‌های این نوع حمل،‌ محدودیت‌هایی هم در استفاده از آن وجود دارد، از جمله محدودیت برخی از کالاهای ارسالی برای جابه جایی، چرا که بسیاری از کالاها به دلیل قوانین مخصوص به خود امکان حمل آن‌‌ها از طریق هوایی وجود ندارد، علاوه بر این هزینه‌ای این حمل در مقایسه با نمونه‌های دیگر بسیار بیشتر بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد. همچنین با تغییرات آب و هوایی ممکن است پروازها کنسل و یا با تاخیر انجام شود، عدم جابه جایی کالاها با وزن زیاد از مواردی دیگر در این مورد است. دبی یکی از قطب‌های تجاری در دنیا بوده که ایرانی‌های بسیاری را برای خرید به آن‌جا کشانده است. حمل هوایی یکی از حمل‌هایی است که برای ارسال بار‌های با وزن کم بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

درباره حمل بار هوایی به ایران بیشتر بدانید!

حمل بار بین الملل هوایی
حمل بار بین الملل دریایی

هزینه باربری از چین به ایران با حمل دریایی چقدر می‌شود؟

حمل دریایی یکی از روش‌های بسیار محبوب و پر طرفدار در بین تاجران و فعالان اقتصادی بوده که از ویژگی‌های بهتری در مقایسه با دیگر روش‌ها برخوردار است. یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در این روش حمل و نقل و جا به جایی کالاهای سنگین، هزینه‌ی بسیار کم و مقرون به صرفه و ایمنی بالا نسبت به دیگر روش‌‌های حمل و نقل می‌باشد، در کنار تمامی این ویژگی‌ها باید در نظر داشت در این نوع حمل کالاها با سرعت کمتری به مقصد می‌رسند، آب و هوا در مدت زمان ارسال کالاها تاثیر گذار است، مالیات بندرها با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی فاکتورهای بسیاری در ارسال کالاها تاثیرگذار است.

درباره حمل بار دریایی بیشتر بدانید!

هزینه حمل بار از چین به دبی چقدر می‌شود؟

هزینه حمل بار از چین به دبی به انتخاب شیوه حمل بستگی دارد، تاجران بسیاری هستند که حمل دریایی یا حمل هوایی را برای این تجارت انتخاب می‌کنند، چرا که قصد دارند کالاهای خریداری شده‌ی خود را با سرعت دریافت کنند، اما باید توجه داشته باشید حمل هوایی نسبت به دیگر روش‌های حمل و نقل بین‌المللی برای شما چهار یا پنج برابر هزینه به همراه دارد. یکی دیگر از راه‌های حمل برای چین به دبی انتخاب حمل دریایی است، موقعیت جغرافیایی این شهر به شما در انتخاب نحوه‌ی ارسال کمک شایانی می‌کند، چرا که این شهر در کنار آب‌‌های خلیج فارس بوده، و به راحتی می‌توانید از طریق حمل دریایی کالاهای خود را با امنیت بسیار بیشتری جابه جا کنید. اما حمل زمینی که به نظر می‌رسد انتخاب جالبی برای خرید از چین و ارسال به دبی نباشد. یکی دیگر از روش‌های حمل و نقل بین‌المللی حمل زمینی کالاها می‌باشد. به صورت کلی استفاده از این روش جا به جایی، بیشتر در بین کشورهایی رواج دارد که با یکدیگر مرز دریایی ندارند. اما در داخل کشورها یکی از رایج‌ترین حمل و نقل‌ها از طریق کامیون‌ها صورت می‌گیرد. همچنین سرعت بالا و عدم امنیت در ارسال کالا به دلیل مسافت‌های طولانی و حرکت‌های گهواره‌ای وسیله نقلیه، مقررات جاده‌ای مختلف و متفاوت در کشور‌های مختلف از موارد قابل توجه است. اما بهتر است بدانید در این روش با محدودیت حمل بار هم روبرو هستیم.

حمل بار بین الملل زمینی