واردات از ترکیه

سریع‌ترمطمئن‌ترارزان‌تر از همیشه

شرکت بازرگانی کاوان تامین باسابقه طولانی در زمینه واردات کالا از ترکیه و سایر کشورها با بهره‌گیری از کارشناسان حاذق شما را در تمامی مراحل واردات از ترکیه راهنمایی و همراهی خواهد کرد. جهت دریافت مشاوره از بهترین سایت واردات از ترکیه ، تنها کافی‌ست فرم درخواست مشاوره را تکمیل نمایید تا کارشناسان کاوان تامین در اسرع وقت با شما تماس گرفته و مشاوره تخصصی به‌صورت رایگان انجام خواهد شد.

درخواست مشاوره
خرید از سایت‌های ترکیه
مراحل واردات از ترکیه
تجارت حرفه‌ای را تجربه کنید!

صفر تا صد واردات از ترکیه

در سال‌های اخیر و به دنبال افزایش محبوبیت کالاهای ترک، واردات از ترکیه به ایران به یکی از اولویت‌های تجار ایرانی تبدیل شده است. چراکه این کالاها پس از طی مراحل قانونی و ترخیص از گمرک، با سرعت و در زمان نسبتا کمی در بازار ایران به فروش رسیده و برای تجار سود خوبی را به همراه دارند. به‌طورکلی صفر تا صد واردات کالا از ترکیه و یا سایر کشورهای خارجی پیچیدگی‌های خاص خود را داشته و نیازمند مهارت و تجربه کافی است. در ادامه با مراحل صفر تا صد واردات از ترکیه آشنا خواهید شد.

واردات عمده از ترکیه

واردات عمده پوشاک، لوازم آرایشی و سایر گروه‌های کالایی از ترکیه

واردات از ترکیه با سرمایه کم

واردات مستقیم کالا با سرمایه کم از کشور ترکیه به ایران در سریع‌ترین زمان ممکن!

نحوه واردات کالا از ترکیه

واردات کالا از ترکیه به نحوه زیر انجام شده و شامل مراحل زیر می‌شود:

انتخاب کالا و تامین‌کننده
استعلام قیمت و دریافت پیش‌فاکتور
تنظیم و امضای قرارداد خرید
ثبت سفارش در وزارت صمت
انجام امور بانکی(پرداخت حواله)
تعیین روش حمل کالا
حمل‌و‌نقل کالا از ترکیه به ایران
ترخیص کالا از گمرک
حمل کالا از گمرک به انبار

انتخاب کالا و تامین‌کننده
استعلام قیمت و دریافت پیش‌فاکتور
تنظیم و امضای قرارداد خرید
ثبت سفارش در وزارت صمت
انجام امور مربوط به پرداخت‌های بانکی
تعیین روش حمل کالا
حمل‌و‌نقل کالا از ترکیه به ایران
ترخیص کالا از گمرک
حمل کالا از گمرک به انبار

پرچم کشور ترکیه

شرایط واردات کالا از ترکیه

واردات کالا از ترکیه یا هر کشور دیگری شرایط و قوانین خاص خودش را دارد؛ بنابراین لازم است در هنگام انتخاب کالا وارداتی به قوانین و مقررات هر دو کشور مبدأ و مقصد توجه داشته باشید. واردات برخی از کالاها مانند مواد مخدر و مشروبات الکلی به‌طورکلی غیرقانونی بوده و امکان‌پذیر نیست. اما از طرف دیگر نیز واردات برخی دیگر از کالاها مانند داروهای درمانی نیازمند دریافت مجوزهای رسمی از ارگان‌های خاص مانند وزارت بهداشت است. در نهایت نیز سایر کالاها نیازی به دریافت مجوز خاصی نداشته و واردکننده می‌تواند به‌راحتی و بدون مانع کالای موردنظر را خریداری و وارد کند.

ترخیص کالا از ترکیه به ایران

کشور ترکیه یکی از شرکای قدیمی و اصلی تجاری ایران بوده و واردات از ترکیه در رده پنجم واردات به ایران قرار می‌گیرد. اصولاً چالش‌های مختلفی از جمله انتخاب بهترین روش حمل بار، ضمانت امنیت کالا، سرعت و هزینه‌های ترخیص کالا از ترکیه به ایران وجود دارد. حمل بار از کشور ترکیه به ایران از طرق مختلفی انجام می‌شود:

• حمل کالا از طریق پست دولتی
• حمل کالا از طریق صنعت هوایی
• حمل کالا از طریق کارگو (فریت – هوایی)
• حمل کالا از طریق دریا

تا پیش از اجرای قوانین جدید، قبل از ورود کالا، سفارش ثبت توسط واردکننده ثبت شده و این امر سبب می‌شد تا فرایند ترخیص کالا به‌سرعت انجام شود. اما در قوانین جدید گمرکی، به‌منظور انجام امور مربوط به ثبت سفارش ارائه شماره قبض انبار ضروری بوده و کارشناسان تنها در صورت دریافت این شماره اقدام به ثبت سفارش کالای وارداتی خواهند کرد.

مراحل ترخیص کالا در ایران

مراحل واردات کالا از ترکیه

درصورتی‌که مایل به واردات کالا از ترکیه به ایران هستید، لازم است مراحل زیر را با دقت و زمان‌بندی مناسب به سرانجام برسانید!

مرحله اول

شناسایی کالای مناسب

کالای مناسب و مورد نظر انتخاب کنید

بازار را بررسی کنید!

به جهت انتخاب کالای مناسب، لازم است بازار ایران را به‌درستی ارزیابی کنید و سپس تأمین‌کننده و فروشندگان فعال در ترکیه را شناسایی کرده و کیفیت کالا را بررسی کنید. برای سورسینگ فروشندگان دست اول یا تولیدکنندگان نیاز به بررسی‌های تخصصی بسیاری می‌باشد که در این مرحله می‌توانید به تیم کاوان تامین اعتماد کنید و سورسینگ تخصصی کالاهای مورد نظر خود را به ما بسپارید.

مرحله دوم

مذاکره با تامین کننده

با بهترین قیمت و کیفیت خرید کنید

از تولیدکننده بخرید!

درصورتی که اولین مرتبه خرید از فروشنده مورد نظرتان می‌باشد پیشنهاد می‌کنیم ابتدا اعتبارسنجی شرکت وی را انجام دهید و در مرحله بعد نمونه کالا یا سمپل درخواست دهید و در صورت مناسب بودن کیفیت کالا با فروشنده وارد مذاکره شده و پس از رسیدن به توافق نهایی لازم است اقدام به دریافت پیش‌فاکتور از فروشنده نمایید.

مرحله سوم

انجام امور بانکی

اسناد پرداخت حواله را آماده کنید

پرداخت حواله را با دقت انجام دهید

پس از دریافت فاکتور از فروشنده، اسناد مورد نیاز برای ارائه به وزارت صمت و ثبت سفارش را آماده نمایید! در این مرحله نیاز به ثبت منشأ ارز در سامانه جامع تجارت ایران می‌باشد و پس از آن باید تمامی اسناد مربوط به خرید کالای خود را به وزارت صمت ارائه نمایید.

مرحله چهارم

انجام امور گمرکی

سفارش خود را در وزارت صمت ثبت کنید

انجام تشریفات گمرکی

پس از دریافت پیش‌فاکتور، لازم است واردکننده کالا سفارش خرید خود را ثبت کند. توجه داشته باشید برای ثبت سفارش کالا، ارائه شماره قبض انبار نیاز است. ارزیابی و بررسی اظهارنامه توسط کارشناس گمرک انجام می‌شود. پس از آن نیز کارشناس گواهی بازرسی کالا را صادر می‌کند. در مرحله بعد، باتوجه به نوع کالای وارداتی، باید نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کنید. مجوزهای لازم دریافت می‌شود. در آخر بازرس گمرک کالا را با اظهارنامه صادر شده تطبیق می‌دهد. پس از تأیید موارد بالا، هزینه‌های گمرکی مانند انبارداری محاسبه و پرداخت می‌شود. کالای وارداتی توسط کامیون‌هایی از گمرک خارج و به منطقه موردنظر شما در سراسر ایران ارسال می‌شود.

کالاهای مجاز وارداتی از ترکیه

کالاهای بسیار متنوعی از ترکیه به ایران وارد شده و همواره مشتریان خود را دارند. این موضوع سبب شده تا بازار ترکیه به یکی از محبوب‌ترین منابع واردات کالا برای تجار ایرانی تبدیل شود. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که لیست کالاهای وارداتی از ترکیه به ایران شامل چه مواردی می‌شود؟

  • واردات پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه: واردات پوشاک از ترکیه مشتریان بسیاری در بازار ایران دارد
  • واردات تجهیزات ساختمانی: مصالح ساختمانی و تجهیزات مرتبط با ساختمان بلامانع است
  • واردات لوازم خانگی: واردات لوازم خانگی مانند وسایل چدنی و بلوری نیز طرفداران بسیاری داشته و قانونی است
  • واردات وسایل الکترونیکی: مانند لوازم یدکی، وسایل الکترونیکی، سوئیچ کنترل موتور، ژاناتور برق و…
  • واردات مواد اولیه صنعت نساجی: مواد لازم جهت تولید پوشاک مانند نخ، الیاف، نخ قالی، نخ پنبه، الیاف پلیمری و…

همان‌طور که در این صفحه ملاحظه نمودید، مراحل واردات از ترکیه نسبتاً طولانی بوده و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. واردات کالا و انجام مراحل گمرکی نیازمند مهارت و تجربه بالای واردکننده است. واردات از ترکیه همواره یکی از اهداف اصلی تجار ایرانی است. کالاهای ترک از جمله پوشاک و مواد اولیه صنعت نساجی تولید شده در این کشور نیز، همواره در بازار ایران طرفداران بسیاری دارد. درصورتی‌که مایل به واردات کالا از ترکیه هستید، لازم است قوانین و مقررات هر دو کشور را در نظر داشته و تنها اقدام به خرید کالاهای مجاز کنید. شرکت کاوان تامین با 20 سال سابقه واردات کالا به ایران با بهره‌گیری از پرسنل، کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای و باتجربه شما را در مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک کمک می‌کند.

سوالات متداول واردات از ترکیه

سوالات متداول خرید از چین

هزینه‌های گمرکی برای بعضی از خدمات گمرکی مثل تخلیه، بارگیری یا باربری، صفافی یا بارچینی، انبارداری، آزمایشگاه، کارشناسی کالا، بدرقه مطابق نرخی که به موجب هیات وزیران برای هر یک از موارد مذکور تعیین و به گمرک ابلاغ می‌شوند. ممکن است سازمان یا اشخاصی که بعضی از این امور را (به استثنا تعرفه‌بندی، خدمات بدرقه که منحصراً باید توسط گمرک انجام شود) به عهده می‌گیرند، دولتی یا وابسته به دولت نباشند. به عبارت دیگر ممکن است این خدمات به بخش خصوصی واگذار یا به مشارکت یک سازمان دولتی انجام شود. این امور چون درباره ترخیص کالا و اظهارنامه‌های گمرکی است. با صرف نظر از اینکه چه شخصی اعم از دولتی یا خصوصی عهده‌دار انجام این خدمات باشد، هزینه های گمرکی خوانده می شوند.

برای سفارشات عمده، برخی از گروه‌های کالایی را می‌توانیم از طریق کاوان تامین ترخیص نماییم و مابقی گروه‌های کالایی نیاز به کارت بازرگانی ارائه شده توسط خریدار کالا دارد.

برای مأخذ محاسبه مالیات ارزش افزوده بر واردات کالا یک ردیف تحت عنوان ردیف ۰۴۷ در اظهارنامه و پروانه‌های گمرکی تعیین شده است. به موجب ماده ۳۸ قانون مذکور معادل ۵/۱ درصد به عنوان عوارض کالاها و خدمات از مجموع حقوق ورودی بعلاوه ارزش سیف کالا (عوارض مذکور برای انواع سیگارها و محصولات دخانی معادل ۳ درصد، انواع بنزین و سوخت هواپیما معادل ۱۰ درصد، نفت سفید و نفت گاز ۱۰ درصد و نفت کوره ۵ درصد می‌باشد) را قبل از ترخیص از واردکنندگان کالا اخذ و در ستون‌های مربوطه در پروانه‌ها و یا پته‌های گمرکی (حسب مورد) و اظهارنامه‌های گمرکی درج نمایند. این گزارش حاکی است، یک ردیف تحت عنوان ردیف ۰۴۸ در اظهارنامه و پروانه‌های گمرکی درخصوص محاسبه عوارض کالا و خدمات وارداتی تعیین شده است. براساس بخشنامه دفتر واردات از اول مهرماه سال جاری کالای اظهار شده به گمرک مشمول قانون مذکور و اخذ مالیات و عوارض مشروحه مجموعاً ۳ درصد خواهد بود. همچنین کالاهایی که قبل از اول مهرماه سال جاری اظهار و تشریفات گمرکی آن انجام گردیده و برای آن پروانه سبز گمرکی صادر شده ولیکن از گمرک خارج نشده است، از شمول دستورالعمل خارج می‌شود.

نیاز به مشاوره دارید؟!

شرکت کاوان تامین با دپارتمان مشاوره بازرگانی و واردات کالا، با بهره گیری از تیمی متخصص و متشکل از کارشناسان مجرب سورسینگ و بازرگانی در خلق تجربه‌ی یک تجارت بی‌نظیر از بزرگترین قطب‌های تجاری در دنیا، کشور چین و امارات ، با شما همراه خواهد بود. شعار همیشگی ما در طول سال‌های متمادی ارائه‌ی خدماتی با کیفیت و ارائه بهترین راهکارهای تجاری به منظور واردات و صادرات کالا به مشتریان خود بوده است، مشاوران ما در کاوان تامین در زمینه‌ی سورسینگ، بازرگانی، اعتبار سنجی تامین کننده، پرداخت حواله،‌ ترخیص کالا و خدمات حمل بار Door To Door آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان به هموطنان عزیزمان می‌باشند.

نام و نام خانوادگی(Required)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .