اعتبار سنجی و اخذ نمایندگی

سنجش اعتبار و اخذ نمایندگی از برندهای معتبر جهانی!

اعتبارسنجی و اخذ نمایندگی شرکت‌های خارجی

یکی از دغدغه‌های همیشگی واردکنندگان کالا از کشورهای خارجی همکاری با کارخانه‌ها و تولید کنندگان معتبر است، برای پیدا کردن چنین کارخانه‌هایی بهترین راه اعتبار سنجی آن‌‌ها است. اعتبار سنجی به شما کمک می‌کند تا از هر گونه کلاه‌برداری احتمالی پیشگیری کنید. اعتبار سنجی از شرکت‌های خارجی یک پروسه‌ی طولانی و تخصصی است که در ادامه با کلیه‌ی مزایای آن بیشتر آشنا خواهیم شد. اخذ نمایندگی از برندهای معروف و همچنین اعطای نمایندگی فروش کار راحت و آسانی نیست. بسیاری از تجار و فعالان اقتصادی در گذشته می‌توانستند با یک مذاکره تجاری عادی نمایندگی را دریافت کنند، اما امروزه با مذاکره‌های پیچیده و تخصصی می‌توان این کار را انجام داد، همچنین باید توجه داشت این مذاکرات کار هر کسی نیست و نیازمند نیروهای متخصص و با تجربه می‌باشد.با توجه به اینکه اخذ نمایندگی از برندهای موجود در چین می‌تواند امتیازهای ویژه‌‌ای را برای شما به همراه داشته باشد.

هدف از اعتبار سنجی شرکت‌‌های خارجی چیست؟

با گسترش و افزایش داد و ستدهای بین المللی بین ایران و دیگر کشورهای جهان و همکاری با کارخانه‌ها و تولید کنندگان مختلف، تمایل به همکاری با برندهای بزرگ و تولید کنندگان معتبر را افزایش داده است. از این رو در چند سال اخیر اعتبار سنجی شرکت‌‌های خارجی یکی از کارهای بسیار مهم قبل از خرید هر نوع کالایی بوده است. ما داستان‌های وحشتناک بسیار زیادی را از زبان واردکنندگان کالاهای مختلف شنیده‌ایم بنابراین در انجام اعتبار سنجی شرکت‌های خارجی تاکید بسیار زیادی داریم. زمانی که قصد خرید از یک کمپانی و شرکتی را دارید، یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای انجام معامله‌ای مطمئن اعتبار سنجی شرکت می‌باشد. به وسیله‌ی این کار می‌توانید از هر گونه کلاه‌برداری احتمالی جلوگیری کنید. اعتبار سنجی شرکت‌های خارجی به این معناست که از صحت کارخانه و یا شرکتی که با آن قصد همکاری دارید مطمئن شوید، همچنین عملکرد آن را بسنجید و برای خرید از آن تصمیم درستی را اتخاذ کنید. در ادامه با تمامی روش‌های موجود برای این نوع تحقیقات بیشتر آشنا خواهیم شد.

از چه روش‌هایی برای تایید اعتبار فروشنده چینی استفاده کنیم؟

اعتبار سنجی شرکت‌های مختلف به این معناست که از اصالت یک کارخانه و یا شرکت به روش‌های مختلف اطمینان حاصل کنیم، برای این کار روش‌های بسیاری وجود دارد، که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم، اولین راه خرید به صورت حضوری و بازدید از خط تولید‌‌های فعال کارخانه‌ است، درخواست ارسال کد ثبتی شرکت، توجه به تاریخ تاسیس شرکت، مجوز تجاری، استعلام حساب‌های بانکی و دریافت نمونه‌‌ی کالا از کارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز هر گونه اتفاق ناخوشایند بوده. در بین تمامی روش‌های نام برده شده امکان بازدید از کارخانه‌‌ی کالا برای همه‌ی افراد فراهم نیست، از این رو با کمک از شرکت‌های بازرگانی می توانید تمامی مراحل اعتبار سنجی را با اطمینان انجام دهید.

اعتبار سنجی از شرکت‌های چینی یک پروسه‌ی طولانی و به شدت حیاتی است، اگر قصد همکاری با یکی از تولید کنندگان چینی را دارید و در این زمینه اطلاعات کافی ندارید بهترین راه کمک گرفتن از افرادی است که تجربه‌ی کافی در این زمینه را دارند. اولین اقدام برای اطلاع از اعتبار شرکت مورد نظر:

  • توجه به کد ثبتی که در سایت صنعت و معدن چین هست
  • می‌توانید از آن‌ها بخواهید مجوز‌های تجاری خود را برای شما ارسال کنند
  • بازدید حضوری از کارخانه و شرکت
  • از آن‌ها بخواهید مشتریان قبلی خود را به شما معرفی کنند
  • قبل از سفارش درخواست ارسال سمپل و یا نمونه‌ی کالا کنید
  • به نحوه‌ی پرداخت خود توجه داشته باشید

در چند سال اخیر به دلیل افزایش بسیار زیاد هزینه‌های سفر به کشور چین خرید به صورت غیر حضوری بسیار مورد توجه واردکنندگان کالاهای مختلف می‌باشد، از این رو برای خرید غیر حضوری تنها با یک نام روبرو هستید، از این رو شرکت کاوان تامین برای به وجود آوردن یک خرید مطمئن در تمامی مراحل ثبت سفارش همراه شما خواهد بود. واقعیت ماجرا از این قرار است که اگر شما آشنایی کافی با برند مورد نظر و کارخانه‌های چینی نداشته باشید، به راحتی طعمه‌ی خوبی برای سودجویان خواهید بود، از این رو برای کارها و خریدهای مهم به هیچ عنوان به تنهایی اقدام نکنید، این یک هشدار و توصیه‌ی دوستانه به دور از هر گونه منافع اقتصادی به شما عزیزان است. به دفعات دیده شده بسیاری از افراد بدون همراه داشتن افراد متخصص وارد مذاکره شده‌اند و در واقع با یک قرار داد شکست خورده روبرو شده‌اند، گاهی برخی از تجربه‌ها می‌تواند ضررهای غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد. همچنین باید توجه داشته باشید هر یک از برندهای معروف در بازار برای خود شرایط متفاوتی دارند، که گفتگو در مورد این شرایط متخصصین مخصوص به خود را نیاز دارد.

اخذ نمایندگی از شرکت‌های چین

برای اخذ نمایندگی از شرکت‌های چین چه کنیم؟

اخذ نمایندگی از برندهای معروف و همچنین اعطای نمایندگی فروش کار راحت و آسانی نیست. بسیاری از تجار و فعالان اقتصادی در گذشته می‌توانستند با یک مذاکره تجاری عادی نمایندگی را دریافت کنند، اما امروزه با مذاکره‌های پیچیده و تخصصی می‌توان این کار را انجام داد، همچنین باید توجه داشت این مذاکرات کار هر کسی نیست و نیازمند نیروهای متخصص و با تجربه می‌باشد.با توجه به اینکه اخذ نمایندگی از برندهای موجود در چین می‌تواند امتیازهای ویژه‌‌ای را برای شما به همراه داشته باشد. بسیاری از برندهای معروف و بزرگ دنیا در کشور چین دارای کارخانه‌های فعال هستند. یکی از موارد بسیار مهم در برگزاری جلسات برای اخذ نمایندگی‌ از تولید کننده‌ی کالا و یا برند مورد نظر شما توجه به قوانین و مقررات مختلف در هر یک از کشورهای طرف قرارداد می‌باشد. همچنین تنوع در کیفیت کالا و مدل‌های آن، بازار خرید و فروش،‌ قوانین واردات و صادرات در کشور مبدا و مقصد، میزان محبوبیت و معروفیت برند در بین مردم کشور وارد کننده، میزان استفاده در بین عموم مردم، آگاهی تجربه‌ی خرید‌های قبلی خارجی از بازار چین و توجه به بازار فروش از موارد بسیار مهم در دریافت نمایندگی از برندهای خارجی می‌باشد.

چرا اعتبارسنجی شرکت‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار است؟

همانطور که گفته شد یکی از کارهای بسیار مهم در خرید از کارخانه‌های خارجی اعتبارسنجی آن‌ها قبل از فرآیند خرید می‌باشد. واردکنندگان بسیاری بعد از ثبت سفارشات خود با وجود آن که هزینه‌های توافق شده را به صورت کامل پرداخته بودند هیچ کالایی دریافت نکرده‌اند، عده‌ای دیگر هنگام دریافت سفارشات خود به طور کلی با یک محصول دیگر روبرو شده‌اند؛ و یا گاهی کالاها از نظر کیفیتی، ظاهری،‌ طراحی و رنگبندی با نمونه‌های سفارش داده شده تفاوت دارند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی همکاری با تولید کنندگان معتبر و مطمئن علاوه بر اینکه شما را متحمل ضرر و زیان‌های مالی نمی‌کند، سفارشات را با بهترین کیفیت به مشتریان ارائه می‌کند. پیدا کردن تولید کننده‌ی خارجی مطمئن اگر چه کار سختی است اما غیر ممکن نیست، شرکت کاوان تامین به واسطه‌ی دفاتر فعال در کشورهای مختلف به راحتی می‌تواند کارخانه‌های اصلی هر نمونه‌ی کالایی را پیدا، و با دریافت امتیازهای ویژه از آن‌ها همکاری‌های سودمندی را برای شما انجام دهد. به طور کلی هدف از اعتبار سنجی شرکت‌ها ی خارجی کار با بهترین‌ تولید کنندگان و جلوگیری از بروز هر گونه اتفاق احتمالی در طول پروسه سفارش گذاری کالا است.

اعتبارسنجی شرکت های چینی
مذاکره با شرکت های خارجی

روش‌های مذاکره با شرکت‌های خارجی

کشور چین بزرگترین صادر کننده‌ی جهان و دومین اقتصاد بزرگ در دنیا است. به دلیل جمعیت بالا و خط تولید‌های پیشرفته‌ای که در این کشور وجود دارد، باعث شده دستمزد نیروهای کار در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بسیار پایین باشد، بنابراین قیمت تمام شده کالاهای تولیدی در چین با تولید در کشورهای دیگر تفاوت‌ بسیاری دارد. همچنین برندهای معتبر و بزرگ در سراسر دنیا تولید انبوده کالاهای خود را به این غول اقتصادی می‌سپارند. علاوه بر این کالاهای مختلفی در این کشور تولید و به سراسر دنیا عرضه می‌شود. بسیاری از مردم بر این باور هستند که کالاهای چین از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند، اما بهتر است بدانید خط تولیدها و کارخانه‌های این کشور توانایی تولید محصولات مطرح روز دنیا همچون اپل را دارند. این واردکنندگان ایرانی هستند که به دلیل انتخاب تولید کننده‌ی نامناسب و یا قیمت‌های بسیار پایین برخی محصولات، عامل ورود کالاهای بی کیفیت به ایران می‌شوند. از این رو انتخاب تولید کننده‌ی قابل اعتماد در خرید از این کشور امری بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

بسیاری از شرکت‌ها در ایران تمایل دارند از برندهای معروف و بزرگ روز دنیا خصوصا در چین کسب نمایندگی کنند. دریافت نمایندگی از برندهای مطرح و بزرگ کار بسیار سختی است، از این رو برای انجام مذاکرات باید از واسطه‌هایی استفاده کرد که بتوان به کمک تجربه‌ی آن‌ها بهترین انتخاب را داشته باشیم. شرکت کاوان تامین به واسطه‌ی حضور فعال در کشور چین و آشنایی با کارخانجات چینی در راستای کمک به شما آماده می‌باشد.