حمل بار هوایی اکسپرس

خدمات حمل بار هوایی اکسپرس از چین و امارات

پست اکسپرس بین المللی چه ویژگی‌هایی دارد؟

پست اکسپرس یک سرویس تحویل سریع محموله است که مشتری برای تحویل سریع‌تر هزینه‌ی بیشتری را پرداخت می‌کند. اکسپرس پست یک سرویس برای پست سریع داخلی و بین‌المللی است، که در داخل کشورها توسط دولت اداره می‌شود،‌ از سال 1999 خدمات تحویل سریع بین‌المللی نیز توسط شرکت Express Mail Servis مخفف EMS در دنیا شروع به کار کرد. EMS یک سرویس پستی بین المللی است که توسط اعضای اداره پست اتحادیه جهانی اداره می‌شود. این پست در چارچوب UPU برای ایجاد هماهنگی و توسعه خدمات پستی در سراسر جهان ایجاد شده است. از ژانویه 2015، بیش از 190 کشور و منطقه در سراسر جهان به EMS پیوسته‌اند که بیش از 85 درصد از اپراتورهای EMS را در سراسر جهان نمایندگی می‌کنند. پس از این شرکت، شرکت‌های مشابهی خدمات ارسال سریع را آغاز کردند؛‌ هر یک از پست‌ها به تکمیل نقص‌های یکدیگر پرداخته و سعی در اصلاح شرایط آن‌ها دارند. البته باید توجه داشت در هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال، در روسیه حمل و نقل از خارج از کشور برای افراد حقیقی در صورتی که کمتر از 1000 یورو ارزش داشته باشد، و از طریق پست یا EMS ارسال شود، از پرداخت عوارض گمرکی معاف است، در حالی که وقتی با روش دیگر ارسال می‌شود،‌معافیت تنها برای مقادیر زیر 250 یورو اعمال می‌شود.

درباره حمل هوایی بار چه می‌دانید؟

حمل هوایی بار بین‌المللی برای ارسال سریع محموله انجام می‌گیرد. از این پست بین‌المللی برای ارسال اسناد و کالا از کشورهای مبدا مثل چین و امارات به ایران استفاده می‌شود. این نوع حمل همانطور که از نامش پیداست با سرعت بسیار بالایی محموله‌ی شما را جا به جا می‌کند. از این روش حمل و نقل بیشتر برای جابه جایی اسناد،‌ مدارک و بسته‌های سبک وزن استفاده می‌کنند. محدودیت‌هایی هم در ابعاد و وزن هر بسته بندی وجود دارد. در محموله‌‌های بین‌المللی اگر کالاهای ممنوعه را حمل کنید، بار شما توسط گمرک متوقف می‌شود. از این رو در انتخاب و خرید کالاهای خود نهایت دقت را داشته باشید. در حمل و نقل هوایی با سرعت بسیار بالاتری محصولات شما به دستتان می‌رسد، اما در مقابل با محدودیت‌هایی همراه است. در اینجا به چند نمونه از کالاهای ممنوع اشاره می‌کنیم:

 • کالاهای خطرناک
  کالاهایی که نیاز به دمای مخصوصی دارند، مانند گرما یا سرما. کالاهایی که به سردخانه نیاز دارند تا عمر مفید آن‌ها کوتاه نشود.

 • حیوانات مرده یا زنده
  در خصوص هر یک از موارد استثناهایی هم وجود دارد، به طور مثال: حمل حیواناتی مانند زنبور، زالو، کرم ابریشم و انگل‌ها. هر یک ارسالی‌ها اگر بر اساس استاندارهای مورد نظر انجام نگیرد به فرستنده آن بازگردانده می‌شود.

 • کالاهایی با ارزش بسیار بالا
  اشیاء ارزشمند مانند طلا،‌ نقره،‌ سنگ‌های قیمتی،‌سکه، اسکناس، اوراق بهادار و عتیقه‌جات.

 • سلاح‌های گرم و سرد

 • مواد مخدر و مواد منفجره

 • محصولاتی که در آن‌ها از گازهای متراکم استفاده شده

 • مایعات قابل اشتعال و مواد جامد قابل اشتعال

 • مواد اکسید کننده و پراکسید‌های آلی

 • مواد سمی،عفونی و مواد رادیواکتیو

 • مواد مغناطیسی و کالاهای با باتری‌های لیتیومی

حمل بار هوایی از چین به ایران

چه کالاهایی را با حمل اکسپرس از چین می‌توانیم وارد کنیم؟

بهتر است بدانید حمل اکسپرس در هر کجای دنیا به دلیل سرعت بسیار بالایی که دارد،‌ قیمتی 4 یا 5 برابر نسبت به دیگر حمل‌ها دارد. نحوه‌ی قیمت گذاری بر روی بار‌ها بستگی به وزن و ابعاد آن‌ها دارد، از این رو برای بارهای زیاد و البته سنگین استفاده از حمل اکسپرس مقرون به صرفه نخواهد بود. در مقابل از این روش برای ارسال اسناد و مدارک، نامه‌ها و سمپل‌ کالاها استفاده می‌شود. اگر قصد خرید از تولیدکننده‌های چینی را دارید قبل از انجام سفارش‌های خود از آن‌ها درخواست سمپل یا نمونه‌ی کالا کنید. برای ارسال سمپل می‌توانید از حمل اکسپرس استفاده کنید تا به سرعت به دست شما برسد. از این در کمترین زمان ممکن می‌توانید کالاهای مورد نظر خود را سفارش دهید. کالاها به وسیله‌ی حمل اکسپرس در کمترین زمان ممکن به طور مثال کمتر از 1 هفته به مقصد می‌رسد. در صورتی که از طریق حمل دریایی ممکن است روزها زمان ببرد.

ارسال بسته اکسپرس به چین

آیا امکان پست هوایی به چین وجود دارد؟

چین در چندسال گذشته بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا را داشته است، و به یکی از برجسته‌ترین کشورهای صنعتی و تجاری جهان تبدیل شده. این یکی از دلایل افزایش تقاضا برای مبادله‌‌های اسناد و کالاهای مختلف است. بسیاری از تاجران و شرکت‌هایی که با کشور چین در ارتباط هستند، در طول همکاری به وفور پیش آمده که نیاز به ارسال و یا دریافت اسناد، مدارک و حتی قراردادهای کتبی دارند. در این شرایط وجود یک پست هوایی با ارسال سریع کالا می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای به انجام رساندن کارها باشد. به طور کلی اگر جزو افرادی هستید که با کشور چین در ارتباط بوده پست هوایی قطعا جزو جدا نشدنی از شما خواهد بود. کاوان تامین یکی از شرکت‌هایی است که توانایی ارسال سریع محموله‌های سبک و سنگین را به همراه پیگیری لحظه‌ای از وضعیت محموله‌ی شما را دارد.

حمل بار هوایی اکسپرس چین

قیمت حمل هوایی از چین چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت حمل هوایی از چین در مقایسه با حمل زمینی 4 – 5 برابر و در مقایسه با حمل دریایی 12 – 16 برابر است. در حمل هوایی تنها واحد سنجش مبلغ وزن کالا است، همانطور که گفته شد کالاهایی که برای حمل و نقل آن‌‌ها از راه‌های هوایی استفاده می‌شود به زمان بسیار حساس هستند. مانند؛ اسناد، داروها، لباس‌های مد،‌ سمپل‌ها، محصولات کشاورزی،‌ و غذاهای دریایی. از طرفی دیگر کشورهایی که با خشکی محاصره شده‌اند، استفاده از حمل و نقل زمینی علاوه بر غیر قابل اعتماد بودن وضعیت نامشخص مرز‌ها تا حد بسیار زیادی مراحل را طولانی و ترخیص کالا را سخت می‌کند. یکی از عوامل بسیار مهم در حمل بار مراحل ترخیص کالا است. از دیگر عواملی که در هزینه‌های این نوع بار دخیل است، افزایش قیمت نفت و سوخت هواپیما می‌باشد. چرا که مصرف سوخت تقریبا متناسب با وزن هواپیما و مسافت طی شده است.

مزایا و معایب استفاده از حمل هوایی

استفاده از حمل هوایی یک سری معایب و مزایایی دارد که در ادامه به همه‌ی آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • حمل بار هوایی با سرعت بسیار بیشتری در مقابل دیگر حمل‌ها انجام می‌گیرد
 • مراحل ترخیص کالا در این نوع حمل بسیار سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌گیرد.
 • این امکان وجود دارد تا کالاهای خاص و موجودات زنده را از طریق این نوع حمل به راحتی جا به جا کنید.
 • اما یکی از معایب قابل توجه در این نوع حمل هزینه‌های بسیار زیاد آن در مقابل دیگر حمل‌ها می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: با شرایط حمل بار دریایی از چین آشنا شوید!

حمل بار هوایی اکسپرس